MamboLearn.com
 
 
آخرین مطالب سایت
Home arrow روش نگارش مقاله آکادمیک arrow نگارش آکادمیک arrow دلایل لزوم نگارش مقالات Review Article توسط دانشجویان
دلایل لزوم نگارش مقالات Review Article توسط دانشجویان ساخت PDF چاپ ارسال به دوست
رای کاربران: / 28
ضعیفعالی 
نویسنده admin   
1388/12/23 ساعت 00:00:00

آیا یک دانشجوی Postgraduate  (مقطع تحصیلات تکمیلی: کارشناسی ارشد، دکترای PhD، دانشجوی پزشکی عمومی یا دستیار تخصصی پزشکی ) لازم است مقاله از نوع مروری نگارش کند؟

این یک سوال اساسی در ذهن دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و اساتید دانشگاهی ایشان است و مدتها بود که تصمیم داشتم مطلبی در این مورد نگارش کنم که فرصت نشده بود تا اینکه طرح یک سوال از یکی از بازدید کنندگان وب سایتم این فرصت را فراهم آورد که پاسخ ایشان را بصورت یک Post در وب سایت منتشر کنم که انشاء الله  مورد استفاده دیگران نیز قرار گیرد.


سوال این دوست عزیز( به رنگ آبی ):

سلام و خسته نباشید
جناب دکتر، بنده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی جوشکاری می باشم و میخوام مقاله ای رو بصورت مروری به یک ژورنال خارجی بفرستم اما متاسفانه نمیدونم باید چه کنم؟

به نظر شما اصلا امکان پذیرفته شدن مقاله ام در ژورنالهای خارجی هست؟
خیلی ممنون میشم که بنده را در این امر کمک کنید

من امروز با استادم در مورد مقاله مروری صحبت کردم میگفت نمیشه،یعنی کار هرکسی نیست مفاله مروری بده.
نمیدونم وقت بذارم یا نه جناب دکتر؟

آخه همانطور که در جریان هستید برای مصاحبه دکتری باید مقاله زیاد داشت.
من میخوام ان شاالله شریف قبول شم اما چنتم خالیه نمیدونم چه کنم؟؟؟

لطف کنید بنده را راهنمایی کنید که آیا برای تدوین مقاله مروری وقت بگذارم یا نه؟

 

پاسخ:

اردیبهشت سال 88 بود که در یک جلسه شورای پژوهشی حاضر بودم و یکی از اعضای شورا که داور مقالات یکی از مجلات علمی پژوهشی بود داستانی را تعریف کرد که مقاله ای مروری از آنجا بدستش رسیده که آن را داوری بکند. ایشان خیلی با افتخار اعلام کرد که من چون فرد مورد نظر را می شناختم بلافاصله در پاسخ به درخواست سردبیر قاطعانه اعلام کردم که مولف مربوطه اصلا شایستگی نگارش یک مقاله مروری در این رشته را که درمورد آن مقاله نوشته است ندارد و مقاله را پس فرستادم.

بعد از آن جریان متوجه شدم که بسیاری از دانشجویان و اساتید دانشگاهی داخل کشور واقعا اعتقاد دارند که هر کسی نمی تواند مقاله مروری نگارش کند. در این زمینه بارها مورد سوال از بازدیدد کنندگان وب سایتم نیز شده بودم. دیماه همین سال بود که در یک سمینار آموزشی در زمینه تولید و انتشار مقالات که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می کردم تصمیم گرفتم موضوع را به بحث بگذارم تا موضوع پخته تر شود.

اول سوال کردم که آیا شما از دانشجوی کارشناسی ارشد،PhD و یا یک دانشجوی رشته پزشکی عمومی یا دستیار تخصصی خودتان می خواهید که مقاله مروری بنویسند؟

پاسخهایی که دریافت شد همه گی بر دو محور استوار بود:

1- یک دانشجو هنوز در آن سطحی از معلومات و تخصص قرار ندارد که حیطه علمی بر یک موضوع تخصصی داشته و بتواند یک مقاله مروری در یک زمینه بنویسد.

2- هیچ جورنالی پیدا نمی شود که این مقاله را از یک دانشجویی که هنوز پایان نامه خود را ننوشته و هنوز مقالات اوریجینال منتشر نکرده است بپذیرد.

البته ناگفته نماند که سهم پاسخ دوم بیشتر از اولی بود و بیشتر نظر بر این بود که به فرض محال که یک دانشجو بتواند یک مقاله مروری بنویسد، . . .  حالا آن را کجا چاپ کند؟

نهایتا بعد از بحث بر سر این موضوع و ارائه دلایل از هر دو منظر موافق و مخالف، تقریبا همه با هم به این توافق رسیدیم که یک دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی، دانشجوی پزشکی و یا دانشجوی دستیار تخصصی نه تنها می تواند مقاله مروری نگارش کند، بلکه باید این کار را بکند و نه تنها می تواند مقاله اش را در یک جورنال خوب منتشر کند بلکه خیلی از جورنالهای قابل قبول وجود دارند که حاضرند این مقالات را برای انتشار بپذیرند.

حال برگردیم بر سر سوال اول و اینکه چرا یک دانشجو باید مقاله مروری بنویسد؟

پاسخ:

به دلایل کاملا منطقی و منجمله با توجه به مطلب زیر:

1- هر دانشجو یک پایان نامه دارد که معمولا از یک طرح پژوهشی تشکیل شده است و نهایتا هم او و هم استاد راهنمایش امیدوارند که نتایج نهایی این طرح پژوهشی نه به شکل پایان نامه بلکه بصورت یک مقاله اوریجینال در جورنالهای معتبر ( هرچه معتبر تر بهتر ، بسته به اشتهای استاد راهنمای محترم) منتشر شود.

ولی مشکل این است که آیا می توان دانشجو را از نظر فن نگارشی و قدرت و مهارتهای Scientific writing در پر قو خواباند تا زمانی که در انتهای دوره تحصیلی اش و زمانی که پایان نامه نگارش شده و تنها چند ماه اندک از دوره تحصیلی وی باقی مانده است وی را در فشار قرار داد که یک مقاله اوریجینال از طرح خود تهیه و آن را در یک جورنال معتبر ( آنهم آنطور که اساتید دانشگاهی امروزه اشتهایشان به سمت ایمپکت فاکتورهای بالا چرخیده است! ) منتشر کند؟

آیا دانشجویی که تا بحال دست به قلم نشده، دانشجویی که تابحال یک بار یک مقاله را به جورنال نفرستاده و با فنون ارتباط با جورنال و سردبیر و تعامل با داوران آشنا نیست، دانشجویی که هنوز نمی تواند جورنالهای مرتبط با رشته کاری خودش را از نظر سطح اعتبار و یا سطح آسان یا سخت گیری در پذیرش مقالات دسته بندی کند ( که اکثر اساتید دانشگاهی هم وضع بهتری ندارند و این فقط محدود به اساتید دانشگاهی داخل کشور نیست و همه جای دنیا آسمان همین رنگ است! )، آیا دانشجویی که حتی لیست ناشران عمده مجلات آکادمیک را نمی داند، آیا دانشجویی که تابحال یک مقاله اوریجینال را نقد نکرده و توانایی تفکر Critical را در ذهن خود پرورش نداده است، آیا دانشجویی که در عمل نمی تواند بخش اینتروداکشن مقاله خود را ازکجا شروع کد و به کجا توسعه داده و درکجا ختم کنم و نمی داند در بخش دیسکاشن مقاله به چه نکاتی بپردازد ، حالا فرض کنیم که با توجه به شرکت در کارگاه های پروپوزال نویسی و مقاله نویسی تا حدودی از نظر تئوری با تهیه ساختار یک مقاله اوریجینال و یا ارسال آنلاین مقاله به جورنالها آشنایی مختصری هم داشته باشد، آیا این دانشجو می تواند مقاله حاوی یافته های پژوهشی پایان نامه خود را تبدیل به یک مقاله  Eye Catching نموده و از عهده پذیرش و انتشار آن در جورنالهای معتبر مجموعه هایی نظیر وایلی اینترساینس،  تیلور و فرانسیس ، آکسفورد جورنالز، ساینس دایرکت، نیچرپابلیشینگ گروپ، چیکاگو جورنالز و .... بر آید؟

نتیجه اش این می شود که این دانشجو و یا استاد محترم سر از موسسه های آنچنانی در حاشیه خیابان دانشگاه تهران در می آورند که به دانشجو و استاد تضمین می دهند که با دریافت  سه - چهار میلیون تومان ناقابل آماده اند مقاله آنها را در یک جورنال ای اس ای چاپ کنند و نهایتا استاد و دانشجو هردو باهم در تله این دندان گردها افتاده و مقاله شان نهایتا سر از یک جورنال ISI تجاری و کم کیفیت در پاکستان یافلان جا در می آورد و البته هم استاد راضی می شود و هم دانشجو و هم دانشگاه!

2- هر استاد راهنما معمولا از دانشجوی خود می خواهد که یک سری مرور منابع کامل را در زمینه طرح پژوهشی مرتبط با پایان نامه اش انجام دهد. این کار خوبی است. و بهتر هم می شود درصورتی که استاد راهنما دانشجویش را تشویق کند که این عملیات را که بعنوان یک Assignment برای دانشجو درنظر گرفته است، منجر و منتج به تولید و انتشار یک مقاله مروری بلند یا چند مقاله مروری کوتاه (Mini Review Article) بکند و یا حتی اقدام به نگارش و انتشار یک مقاله آموزشی بنماید.

به احتمال خیلی زیاد می توان پیش بینی کرد که مقالاتی که در مسیر عملیات فوق تولید می شود قابلیت انتشار در جورنالهای تاپ را ندارد، ولی درحال حاضر هزاران جورنال آکادمیک در دنیا منتشر می شوند که خیلی از آنها که سطح اعتبار متوسط و متوسط به بالا و در حد قابل قبول و خوب دارند، آمادگی این را دارند که چنین مقالاتی را از دانشجویان پذیرش و منتشر کنند.

یکی از مزایای خیلی مهم این کار این است که دانشجو بصورت عملی فرصت این را پیدا می کند که دست به قلم ببرد ( و این دست به قلم بردن خیلی مهم است ) و بر ترس خود غلبه کند و یک محصول علمی تولید کند.

لذت ناشی از تولید و نهایتا انتشار یک مقاله توسط دانشجو آنقدر مهم است که نه تنها به مهارتهای نگارشی وی در این مسیر افزوده است بلکه تشویق مستقیمی است به سمت تولید و انتشار محصولات علمی دیگر. این دانشجو اگر سه مقاله مروری کوتاه بنویسد بعدا می تواند به کارهای قبلی خودش نگاه کند و روند رو به رشد خودش را در تولید و انتشار علم مشاهده کند و می بیند که مقاله دوم از اول بهتر نگارش شده و مقاله سوم از دومی حرفه ای تر است و نشان می دهد که کسی آن رانگارش کرده که قبلا هم چند بار دیگر دست به قلم شده است.

علاوه بر آن دانشجو به مهارتهای Scientific writing خود بصورت عملی می افزاید و بصورت عملی اقدام به پیدا کردن جورنالها و ارسال مقالات به جورنالها می کند. با روش های مختلف ارسال مقالات به جورنالها آشنا می شود و از آنجایی که هر جورنال ساختار خاصی برای خودش دارد و روش های رفرنس نویسی نیز گاها متفاوت است، دانشجو بصورت عملی با روش های مختلف رفرنس نویسی داخل متن و انتهای مقاله آشنا می شود. دانشجو بصورت عملی نامه Cover Letter را به سردبیر جورنال می نگارد و در مراحل پیگیری پذیرش مقاله اش با سردبیر یا دبیران و یا داوران جورنال وارد تعامل و نامه نگاری می شود و بصورت عملی راه های پاسخ دادن حرفه ای به سوالات داوران را می آموزد و همه اینها باعث می شود که دانشجو وقتی که طرح پژوهشی پایان نامه اش را می خواهد تبدیل به یک مقاله اوریجینال بکند، حالا بعنوان کسی این کار را انجام می دهد که قبلا بارها دست به قلم شده و بارها بر ترس خود غلبه کرده و بارها با جورنالها تماس گرفته و دراین مسیر تجربیات عملی گرانبهایی را بدست آورده است که اینبار می تواند مقاله اوریجینال خودش را خیلی حرفه ای تر از یک فرد آماتور نگارش کند و به نتیجه ایده آل دلخواه برساند.

این دانشجو که احتمالا چندین مقاله نوشته و بارها مقالات قبلی اش توسط جورنالهای متعدد مردود شده است و دلایل آنها را هم آموخته و از تکرار آن اشتباهات در مقالات بعدی اش پرهیز کرده است، حالا این دانشجو می داند که چطور مقاله را بنویسد و چطور خلاصه مقاله را نگارش کند و چطور ساختار یک مقاله اوریجینال را رعایت کند که لا اقل سردبیر مجله در نگاه اولی که به مقاله می کند آن را مردود نکند و البته که این مقاله شانس خیلی بیشتری در پذیرش توسط جورنالهای معتبر تر و جورنالهایی که داوران سخت گیر تری دارند منتشر شود.

و حالا این دانشجوی ماتبدیل به یک نویسنده حرفه ای و یک تولید کننده حرفه ای علم شده است.

نتیجه ای که حاصل می شود فقط به دانشجو ختم نمی شود. بلکه استاد راهنما هم توانسته است هر یک از دانشجویانش را از این مسیر تبدیل به چندین مقاله کند و درهمین مسیر به تجربیات خودش هم افزوده و بجای آنکه در پایان سال از عدم تولید یک مقاله غمناک باشد، حالا می بیند که اگر چهار دانشجوی تحصیلات تکمیلی داشته است مجموع آنها در امسال توانسته اند ده یا بیست تا مقاله برای استادشان نگارش و منتشر کنند و البته که سهم دانشگاه در تولید علم نیز بیشتر شده و این موضوعی است که به ارتقاء رتبه دانشگاه در سطح جهانی کمک می کند.

امیدوارم مطلبی که در بالا نگارش کرده ام، هرچند می دانم که کاستی های فراوانی دارد، توانسته باشد سهمی در ارتقاء سهم تولید علم توسط دانشجویان، اساتید دانشگاهی و دانشگاه های داخل کشور داشته باشد.

درصورت تمایل می توانید به سایر مطالبی که مرتبط با مطلب فوق در وب سایتم منتشر کرده ام در آدرس های زیر مراجعه نمایید:

روش دریافت مشاوره از من

روش شناسایی جورنالهای کم اعتبار و تقلبی

اسلایدهای سمینار تولید و انتشار مقالات در جورنالهای معتبر و ISI

سیاستهای تولید و انتشار حد اکثر مقالات

روش تعامل با داوران جورنالها با هدف افزایش شانس پذیرش مقاله

 

 

 یادداشت های بازدیدکنندگان

نویسنده همکلاس قدیمی در تاریخ 1388/12/23 ساعت 06:12:12
هنوزم مثل اون موقعها کودنی 
 
پاسخ جلالیان: 
از یاد آوری شما متشکرم. 
مهرداد جلالیان

نویسنده مدیر اگهی Today در تاریخ 1388/12/26 ساعت 11:23:55
سلام دوست عزيز 
وب خوبي داري 
اگه ميشه سايت ما رو لينک کنيد 
:. سرگرمي و تفريح واگهي رايگان :.  
www.agahitoday.com 
و از طريق لينک زير به ما خبر دهيد تاما هم لينک شما را در صفحه اصلي قرار دهيم 
http://agahitoday.com/contact.php 
در ضمن نام لينکتان و ادرس سايتتان را حتما در قسمت متن پيام وارد کنيد 
اگر خواستي تبادل لوگو کني کد لوگوي من را در سايت خود قرار بده و کد لوگوي خودت رو برام بفرست 
با تشکر 
 
کد لوگو 50*50 
 

نویسنده در تاریخ 1388/12/27 ساعت 12:49:38
سلام  
از راهنمایی های مفید شما در سایت متشکرم من دانشجویی ترم 4 کارشناسی برق -کنترل هستم ..جناب دکتر شما استادی را در این زمینه میتوانید که به من معرفی کنید تا بتوانم با راهنمایی ایشان در جورنالهایی معتبر شرکت کنم. متشکرم

نویسنده در تاریخ 1389/01/08 ساعت 12:16:06
سلام 
لطفا اگه ممکنه در مورد systiematic review و meta analysis توضیح بدید  
خیلی ممنون 
 
پاسخ جلالیان: 
بازدیدکننده محترم، 
باسلام. 
احتراما در اولین فرصت مطلبی آموزشی به زبان فارسی در زمینه نگارش مقالات مروری، سیستماتیک ریویو و همچنین متا آنالیز نگارش و منتشر می کنم. 
درصورتی که تمایل به کسب اطلاع از انتشار آن مطالب به محض انتشار در وب سایت دارید می توانید در عضویت خبرنامه وب سایت در آیید. 
دکترمهرداد جلالیان

نویسنده خواننده وبلاگ در تاریخ 1389/01/17 ساعت 08:01:11
شما موجود جالبی هستید! چون مطالب جالب و خواندنی روی سایت تان گذاشته اید خصوصا در مورد انتشار مقاله. اما وقتی گوگل اسکالر و سایت SID را آدم سرچ می کند محض رضای خدا یک مقاله از شما پیدا نمی شود!!!! 
 
پاسخ جلالیان: 
خواننده محترم وب سایت من، از لطف شما نسبت به مطالب وب سایتم متشکرم. 
و اما در پاسخ به سوال شما درمورد google scholar و SID خدمت شما عرض کنم که گوگل اسکالر یکی از دیتابیس هایی است که فقط بعضی از جورنالها در آن نمایه شده اند و نه تمام جورنالها. بنابراین برای آنکه بتوانید مقالات یک فرد را در گوگل اسکالر مشاهده کنید لازم است که ایشان مقالاتی در جورنالهایی داشته باشد که آن جورنالها در گوگل اسکالر لیست شده باشند.  
درمورد SID نیز همینطور است. SID بعضی از جورنالهای علمی پژوهشی داخل کشور را نمایه کرده است ( و آن هم نه همه را ). 
شما کافی است اگر خودتان مثلا پنجاه عنوان مقاله منتشر کرده اید، نام خود را در SID و یا در گوگل اسکالر سرچ کنید و متوجه می شوید که به تعداد معدودی نام شما در نتایج سرچ لیست خواهد شد. 
دیتابیس ها از نظر کیفیت و رتبه ، دسته بندی می شوند و جورنالهای معتبر سعی می کنند در دیتابیس های طراز اول نمایه بشوند ( نظیر ISI و پابمد ) ، رده بعدی به دیتابیسهایی نظیر اسکوپوس و ایندکس کوپرنیکوس تعلق دارد. 
و رده سوم هم به سایر دیتابیسها ( که اگر این دیتابیسها و یا سیستم های لیست کننده و یا نمایه کننده مقالات را بخواهیم نام ببریم، چند صد عنوان می باشند و گوگل اسکالر و SID یکی از این چند صد عنوان هستند ) اختصاص دارد. 
شما ممکن است دهها مقاله ISI یا پابمد داشته باشید ولی هنگامی که نام خود را در گوگل اسکالر و یا SID سرچ می کنید اثری از نام شما در آنجا نباشد. 
ضمنا لیست مقالات منتشر شده من در بخش درباره من در وب سایتم قرار دارد و تعدادی نیز پذیرش گرفته و قبل از انتشار است و تعدادی نیز درمرحله داوری در جورنالها قرار دارد. 
از دید موشکافانه و بازرسی وار شما نسبت به اینجانب نیز متشکرم، ولی پیشنهاد می کنم برای اینکه بتوانید در یک زمینه بهترین هنر بازرسی و موشکافی را داشته باشید لازم است ابتدا در آن زمینه به تمام حواشی و جنبه ها و زوایای آن تسلط کافی داشته باشید تا بتوانید انشاء الله بازرس خوبی باشید. علم Library and Information Science علمی است که اگر خوب در این زمینه مطالعه کنید و تبحر کسب کنید، می توانید چنین اطلاعاتی در زمینه Science Assessment و یا نمایه سازی علم را کسب کنید. 
از همه اینها که بگذریم، بنده هیچ ادعایی ندارم که کسی لازم باشد به خودش قبول زحمت برای پیداکردن دلایلی در قبول و یا رد این ادعاها بدهد. 
موفق باشید. 
دکتر مهرداد جلالیان

نویسنده در تاریخ 1389/02/12 ساعت 01:07:34
با سلام مجدد 
مفتخريم در وبلاگ "شما و دندانپزشك" پذيراي همكاران عزيز باشيم. در صورت تمايل براي تبادل بنر با وبلاگ "شما و دندانپزشك" لطفا ما را مطلع فرماييد. 
http://drlilp.blogfa.com/

نویسنده خواننده در تاریخ 1389/04/19 ساعت 12:09:09
من دوتا سوالداشتم یکی این که بد نیست آدم خودشو دکتر خطاب کنه ؟ 
و دیگری این که تو کدوم سایت میشه از مقالات شما گیر آورد؟ 
 
پاسخ جلالیان: 
خواننده عزیز. 
من مهرداد جلالیان هستم و البته که در جایگاه رسمی نظیر وب سایت رسمی ام متعهد هستم از عنوان خودم که دکتر می باشد استفاده کنم. 
درمورد مقالات من نیز می توانید لیست تعدادی از مقالات من را که در وب سایتم آنها را لیست کرده ام ( لیست کامل نیست ) را در وب سایت مشاهده و عینا عنوان مقاله رادر گوگل جستجو نمایید تا به جورنال مربوطه لینک شوید. 
درصورتی که مقاله خاصی مد نظر شما است و موفق به پیدا کردن فول تکست آن نشده باشید می توانید به من ایمیل بزنید تا برایتان ارسال نمایم. 
درصورتی که منظورتان مطالعه مقاله ای نمونه از اینجانب از نظر نگارش انگلیسی می باشد می توانید به آخرین مقاله ای که از اینجانب در چند روز قبل ( اول جولای 2010 ) در جورنالی در استرالیا منتشر شده است مراجعه نمایید. 
لینک دانلود فول تکست این مقاله را در آدرس زیر گذاشته ام: 
 
http://www.drmehrdad.com/index.php?option=com_content&task=view&id=394&Itemid=1 
درصورتی که آدرس فوق کار نکند می توانید از منوی ستون سمت راست سایت ، گزینه نگارش آکادمیک را کلیک نمایید و درون مطالب آن بخش می توانید مطلبی با عنوان "اهمیت مقاله نامه به سردبیر" را مشاهده و روی عنوان آن کلیک نمایید تا به صفحه دارای لینک مستقیم دانلود راهنمایی شوید. 
موفق باشید 
دکتر مهرداد جلالیان

نویسنده دکتر خودم در تاریخ 1389/05/23 ساعت 09:17:43
سلام آقای دکتر. 
روزتون به خیر باشه، 
امیدوارم طاعات و عباداتتون مورد قبول درگاه احدیت قرار گرفته باشه. 
من دانشجوی کارشناسی ریاضی هستم و همونطور که از اسمم میباره خیلی دوست دارم تو رشته خودم دکترا بگیرم. 
یه سوال داشتم، برا منی که الان کارشناسی میخونم، لازمه که به فکر مقاله ISI باشم؟ 
ممنون. 
موفق باشید. 
http://porpot.blogsky.com

نویسنده Anonymous در تاریخ 1389/06/02 ساعت 12:09:13
salam  
man mohammad mahboob daneshjooye dorehe doktora dar reshtehe tebe ehya (regnerative medicine )dar kharej az keshvarmibasham .dirooz ostad rahnamaye bandeh az man taghazaye negareshe review article ra kardand ke bandeh aslan ta dirooz esme in no maghaleh ra hargez nashenideh booodam , pas az koli porsesho pasokh az dostane ham damkar va jostejoye interneti tazeh motevajehe an shodam . ama rooye sohbatam ba oon aghaye mohtari mibashad ke dar bala be laghabe elmie negarandehe in matlab va tedade maghalate ishan irad gerefteh booodand . aghaye mohtaram , doooste aziz bejaye search dar google jahate tahghigh va tafahos e bi mored va az rooye enad lotfan dar motore google yek jostejooei dar morede tedade matalebe farsi dar rabeteh ba .maghalehe moroori va tedade an be englisi benamaeid yaghinan az nisho kenayehe khod sharmsar migardid ke dar gheire in sooorat ............... 
 
ba tashakor az aghaye doktor mehrdade ghasemian  
 
MOHAMMAD MAHBOOB KANAFI 
 
(ایمیل حذف شد) 
 
پاسخ جلالیان: 
از نظر لطف شما متشکرم. 
بلی. شمامی توانید تعدادی مقاله مروری درزمینه پروژه خودتان تولید کنید و درصورتی که دراین زمینه نیاز به همکاری دارید به ایمیل من تماس بگیرید و من شما را راهنمایی میکنم از ابتدای کار تا زمانی که مقاله مروری شما تهیه و دریک جورنال معتبر اینترنشنال منتشر شود. 
ضمنا اسم فامیل من قاسمیان نیست و جلالیان است. 
با تشکر. 
موفق باشید 
دکتر مهرداد جلالیان

نویسنده first time reader در تاریخ 1389/07/15 ساعت 14:46:24
Dear Dr. Jalaiean I am studying Phd in an australian university, I am very delighted to see that you allocate your time to write statistics useful contents. It is about 6 months that I have started my Phd and now I have written 2 systematic reviews and one article with meta analysis. It was surprising for me that those students who are studying in Iran, think that they cannot write systematic reviews, it is the first thing that is asked from you to do here, that you have to confirm your Phd at the end of first year by that. So now I found that studying Phd in Iran is really really too much easy.Dear students studying in Iran , try harder, as a Phd student to keep pace with a real Phd certificate 
Thank you very much for all your considerations Dr.Jalalian. 
Cheers

نویسنده ایمیل حذف شد در تاریخ 1390/05/07 ساعت 15:18:05
با سلام و عرض ادب  
جناب دکتر ، بنده طلبه هستم . 
کارشناسی ارشد را در حوزه قم گرفته ام . 
میخواستم بدانم بنده مقالاتم را در کدام جورنال معتبر میتوانم منتشر کنم 
قبلا از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.

نویسنده در تاریخ 1390/02/20 ساعت 20:27:11
با سلام و خسته نباشيد به خاط زحمتهاي فراوانتان در اين سايت 
 
ما مايل به تبادل لينک با سايت شما هستيم اگر شما نيز مايل به تبادل لينک هستيد خبر دهيد 
منتظرت هستم 
 
بزرگترين پايگاه دانلود کتناب 
http://worldbook.ir/

نویسنده ایمیل حذف شد در تاریخ 1390/09/30 ساعت 11:59:14
سلام جهت تنطیم مقاله بصورت سیستماتیک می توانید کمک نمایید 
ممنون 
 
پاسخ جلالیان: 
لطفا ایده خود برای نگارش مقاله را و یا اگر نسخه مقدماتی مقاله را تهیه کرده اید برایم ارسال نمایید که شما را بصورت قدم به قدم درنگارش مقاله راهنمایی نمایم. 
موفق باشید 
دکتر مهرداد جلالیان

نویسنده ایمیل حذف شد در تاریخ 1390/09/30 ساعت 11:55:22
سلام لطفا با ایمیل تماس داشته باشید

نویسنده در تاریخ 1391/03/01 ساعت 12:48:29
سلام .آقاي دكتر من همكلاسيدون نيستم اما با قاطعيت ميگم با اون موقعها فرق كرده و يكم باهوش شدين .همين كه ميگين دانشجو بايد مقاله بنويسه و مجلات غلط بكنن چاپ نكن نشانه از هوش شماست آفرين البته اينكه ما تحصيلات ناتكميليها را آدم حساب نكردين واقعا...  
برادر ما يكي از محققان برتر در حوزه نانوتكنولژين درواقع اولين كسي هستن كه اين فناوري را حدود 15 سال پيش وارد ايران كردن مقالات آي اس آي هم فراوان نوشته اند تشخيصشون اين بود كه من بعنوان يك ليسانسه قادرم مقاله مروري بنويسم .پس گزينه كارشناسي هم به مطلبتون اضافه كنين و اينو بفمين كه اين تحصيلات كيلويي در ايران ملاك نيست.همين خدافظ

نویسنده ایمیل حذف شد در تاریخ 1391/03/07 ساعت 16:49:17
سلام آقای دکتر . 
من دانشجوی ارشد پرستاری مراقبت ویژه هستم .می خواهم یک مقاله مروری بنویسم.اما متاسفانه نمی دونم از کجا شروع کنم و خیلی وقت ندارم.ممنون می شوم من را راهنمایی کنید. 
با سپاس فراوان

نویسنده در تاریخ 1390/08/02 ساعت 09:45:38

نویسنده حامد بیدل (دانشج در تاریخ 1390/08/02 ساعت 09:56:23
سلام. ممنون از مطالب خوبتون جناب دکتر جلالیان. مطالب شما برای همه ی دانشجویان مفیده. من دانشجوی دوره ی کارشناسی محیط زیست هستم (ترم آخر) و به کار علمی اعتقاد و علاقه ی زیادی دارم. پروژه دوره ی کارشناسی رو سع کردم کاملا علمی و طبق اصول ارائه ی پایان نامه های ارشد بنویسم و تقریبا به هدفم رسیدم هم در نگارش و هم در محتوا. 
در عین حال کارهایی که خیلی از دانشجویان ارشد انجام میدن به نظرم خوب نیست. مخصوصا در اصول نگارش. با این حال کار من گرچه به نظر خودم خوبه اما خیلی از اساتید به خاطر اینکه دانشجوی کارشناسی هستم حتی حاضر به مطالعه ی کامل اون نیستن. به نظر شما این امکان وجود نداره که یک دانشجوی کارشناسی بتونه بهتر و حتی کامل تر از یک دانشجوی ارشد مقاله و پایان نامه بنویسه؟ 
برای وقت گذاشتن روی این سایت که از لطف شما به دانشجو هاست تشکر میکنم.

نویسنده ایمیل حذف شد در تاریخ 1390/08/15 ساعت 10:28:39
سلام آقای دکتر. ممنون به خاطر تلاش مستمرتون  
دو تا سوال ازتون داشتم. 
اول اینکه من به همراه دو تا از دوستانم که همگی مدیریت میخوونیم به صورت گروهی داریم رو موضوعات مرتبط با رشته مون کار و مطالعه میکنیم. و قصد داریم نتایج مطالعاتمون رو به صورت مقاله در بیاریم. سوالم اینه که مقالات در صورتی که اسم سه نفر به عنوان نویسنده یا گردآورنده آورده بشه چقدر اعتبار خواهند داشت ( برای نویسندگان)  
و دوم اینکه مقالات ریویو رو هم میشه دو یا سه نفر بنویسن یا نه؟ 
پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم 
پاسخ جلالیان: 
دوست عزیز. به امتیاز توجه نکنید. کار صحیح را انجام بدهید و نام تمام افرادی را که در تهیه این مقاله شرکت موثر داشته اند را با توجه به ضوابط احراز نویسندگی مقالات در لیست نویسندگان مقاله قرار بدهید.  
درصورتی که برای تهیه مقاله مروری خودنیاز به راهنمایی بیشتر دارید میتوانید مقاله را برایم ارسال نمایید که ساختار مقاله را از نظر استاندارد بودن بررسی کنم. 
موفق باشید 
دکتر مهرداد جلالیان

نویسنده در تاریخ 1390/08/03 ساعت 21:15:14
سلام آقای دکتر ممنون از مطالب مفید شما، با اجازه شما بنده باید از مطالب شما در یک دوره ضمن خدمت نگارش متون علمی استفاده نمایم البته با ذکر ماخذ لازم دونستم این مطلب رو به اطلاع شما برسونم 
 
پاسخ جلالیان: 
باسلام. 
ضمن ابراز خوشحالی از اینکه مطالب من راهی فراروی دانشجویان شما نیز قرار بدهد. از اینکه اخلاق پژوهش را رعایت می فرمایید متشکرم. 
استفاده از این مطالب با ذکر منبع و نام من و آدرس وب سایت من بلامانع است. 
با احترام 
دکتر مهرداد جلالیان 
با تشکر اصغری

نویسنده الهام / e_solaymani@yahoo در تاریخ 1391/01/26 ساعت 17:50:56
سلام خسته نباشيد بابا اقاي دكتر چرا جواب ما دانشجو هي كارشناسي رو درست نميدين؟؟؟؟ 
من دانشجوي ترم اخر مهندسي فناوري اطلاعاتم و مي خوام براي پروژه ام يه مقاله در حد توانم ارائه بدم با موضوع مشابه زير  
developing a systematic approach to generate benchmark datasets for intrusion detection 
البته با كمك استادم و اگر ايشون اين موضوع رو تاييد كنن. 
حالا اول بايد چيكار كنم ؟؟؟حدودا 50 مقاله برگزيده از پايگاه elsevier گير اوردم كه از چند تاش استفاده كنم.. 
ميشه لطفا خواهشا پليز به منم كمك كنين؟ 
مثلا بگين كدوم جورنال بهتره واسم يا...(البته مشكل مالي هم ندارم و از هر لحاظ پايه ام)مرسي.

نویسنده ایمیل حذف شد در تاریخ 1391/03/07 ساعت 16:43:05
با سلام و خداقوت من دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی درسی هستم و میخواهم مقاله مروری در زمینه تفکر انتقادی و ضعف نظریه پردازی در علوم انسانی بنویسم .مطالبم را جمع آوری کرده ام ولی با نحوه نگارش مشکل دارم و می خواهم در مجله ای چاب شود.لطفا پاسخ را به ایمیل خودم بدهید ممنون

نویسنده در تاریخ 1390/07/05 ساعت 11:48:38
با سلام و عرض ادب خدمت شما 
بنده دانشجوی ارشد رشته آمار کاربردی دانشگاه فردوسی مشهد هستم و بسیار مشتاقم مقاله ای با محتوای علمی بالا ارایه کنم. اما متاسفانه نمیدونم از کجا شروع کنم.  
ممنون میشم سریعتر راهنماییم کنید. با سپاس فراوان

نویسنده حدیث در تاریخ 1390/07/26 ساعت 18:19:11
سلام 
آقای دکتر واقعا از شما متشکرم. 
مطالبی که در اختیار دیگران قرار میدید خیلی کمک کننده است. 
سپاس

نویسنده در تاریخ 1390/07/10 ساعت 22:56:15
سلام آقای دکتر. از شما به خاطر مطالب مفیدی که در اختیار دیگران قرار می دهید سپاسگزارم. اگر امکان دارد مطالبی را در مورد شیوه نگارش مقالات مروری در وب سایتتان منتشر کنید. 
با تشکر.

نویسنده در تاریخ 1390/11/27 ساعت 16:11:28
سلام دکتر دانشجوی ارشد کارآفرینی دانشگاه تهران هستم و شرایط این را دارم که درسمو آموزش محور (بدون پایان نامه و یا پژوهش محور تمام کنم نظر شما چیه با توجه به اینکه میخوام حتما در مصاحبه دکترا قبول شم و یا برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برم با تشکر

نویسنده محدثه در تاریخ 1391/05/16 ساعت 12:02:06
سلام می خواستم یک نمونه مقاله مروری برای sample قرار دهیدوممنون می شم

نویسنده ایمیل حذف شد در تاریخ 1391/04/24 ساعت 10:25:04
با سلام 
من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی - بیوتکنولوژی هستم و قصد دارم یک مقاله ی مروری در مورد غشاهای تقلید زیستی بنویسم ممکنه منو راهنمایی کنید که یک مقاله ی مروری چه ویژگی هایی داره و باید چگونه نوشته شود؟ 
متشکرم 
پاسخ جلالیان: 
ایده خوبی است. 
من درخدمت شما هستم که شما را در مسیر نگارش این مقاله و نیز انتشار آن در مجلات دارای نمایه بین المللی و یا آی اس آی راهنمایی کنم. 
لطفا از طریق ایمیل زیر با من تماس بگیرید تا راهنمایی تان کنم: 
 
موفق باشید 
مهرداد جلالیان

نویسنده vanooshe در تاریخ 1391/04/31 ساعت 09:01:10
با سلام آقای دکتر. ممنون از مطالب خوب و کارگشای شما. از وقتی با سایت شما اشنا شدم علاقه و انگیزه نوشتن مقاله در من بیشتر شده.من چند مقاله پذیرفته شده در همایشهای ملی دارم که در کتاب همان همایشها چاپ شده اما امتیاز مقاله منتشر شده در نشریات رو نداره می خواستم بدونم ایا می شه مقاله همایشها رو در مجلات هم منتشر کرد؟ از نظر قانونی، اخلاقی و حرفه ای این درست هست یا نه؟ ممنون

نویسنده در تاریخ 1392/02/15 ساعت 14:26:25
سلام خدمت شما استاد گرامی من دانجشجوی ترم اخر ارشدم نیاز به یک مقاله مروری راجع به کشت بافت آویشن دارم اخر ترمه و ماهنوز نتونستم مقاله امو بنویسم خواهش میکنم کمکم کنید

نویسنده در تاریخ 1392/09/17 ساعت 05:36:57
ممنونم جناب دکتر 
برام مفید بود
نام شما / ایمیل شما

آخرین بروز رسانی ( 1388/12/23 ساعت 17:13:59 )
حاضرین در سایت در این لحظه
38 میهمان حاضرند
منوی اصلی
صفحه اصلی
روش انتشاردر ISIومجله معتبر
روش نگارش مقاله آکادمیک
منتخبی ازمطالب سایت
دانلود مجموعه آموزش درپژوهش
آمارتحلیلی
روش تحقیق (عمومی)
آماروروش تحقیق پزشکی
اخلاق پژوهش و اخلاق انتشار
دانلود Video و Audio آموزشی
معرفی ناشران ومجلات معتبر
لیست مجلات تقلبی و جعلی
ایمپکت فاکتور و اینجور چیزا
برنامه سخنرانی های من
آلبومهاوسفرنامه های مصورمن
اطلاعات برای مسافران مالزی
رنکینگ دانشگاههای جهان
بورسیه و گرانتهای بین المللی
تئوری رفتاربرنامه ریزی شده
یادداشت های متفرقه
کارگاه مقاله نویسی ISI
گزیده نظرات بازدیدکنندگان
ایمیل و تماس با من Email
جستجوی پیشرفته
English Website: Click Here
ویرایش پیشرفته مقاله انگلیسی

مجله معتبر پزشکی (انتشار رایگان)

مجله Electronic Physician
انتشار مقالات پزشکی و بهداشت
بدون هزینه انتشار
داوری سریع وسازنده
نمایه شده در ISC

آمار بازدید از سایت
بازدیدکنندگان: 3400127
تبادل بنر

 

آیتم های مرتبط
عضویت در خبرنامه سایت

Click to join drjalalian

Click to join drjalalian

راهنمای عضویت در خبرنامه

تبادل لینک با سایتهای مفید


دکترفرهت، متخصص نوزادان

انتشار مقالات درمجله الکترونیک فیزیشن

ویراستاران: آموزش ویرایش فارسی


 
     
خروجی سایت
پربیننده ترین های سایت
Copy of آخرین مطالب سایت

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
توسعه یافته توسط تیم مامبولرن
Supported By Offshore Company
MamboLearn.com